ՆԱԻՐԻՆ այս տարի կրթական ոլորտում ներդրումների աննախադեպ երկարաժամկետ ծրագիր է նախաձեռնել։ Առաջին անգամ Հայաստանում ապահովագրական ընկերությունը հատուկ կրթաթոշակներ է սահմանում՝ չորս տարիների ուսման վարձն ամբողջությամբ փոխհատուցող, տարբեր բուհերի մի շարք մասնագիտությունների գծով։ Առաջին հուշագիրն արդեն ստորագրվել է Երևանի պետական համալսարանի հետ։
Ծրագրի գործընկերն է «Կորիզ» կրթական ծրագիրը։
Եռակողմ հուշագիրը ստորագրվեց Նաիրի Ինշուրանսի գործադիր տնօրեն Մանե Մարտիրոսյանի, ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանի և «Կորիզ» կրթական ծրագիր ընկերության տնօրեն Սուրեն Ալոյանի միջև:
Ըստ հուշագրի՝ «Նաիրի Ինշուրանսը» փոխհատուցելու է «Կորիզ» համադպրոցական առցանց մրցույթում 11-րդ դասարանի լավագույն արդյունքներ գրանցած ու ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետ, նաև ԵՊՀ մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետի «Ակտուարական և ֆինանսական մաթեմատիկա» կրթական ծրագրով ընդունվող 2 մասնակիցների ուսման վարձավճարը բակալավրիատի (4 տարի) ուսումնառության ամբողջ ընթացքում: ՆԱԻՐԻՆ դիտարկելու է ուսանողների աշխատանքի անցնելու, ինչպես նաև մագիստրոսական կրթության ֆինանսավորման հնարավորությունը։
«Մենք հավատում ենք, որ կրթությունն է մեր երկրի ապագան։ Որպես սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն՝ սա մեր ներդրումն է այս գործում»,- իր խոսքում նշեց ՆԱԻՐԻԻ գործադիր տնօրեն Մանե Մարտիրոսյանը։
Այս մասնագիտությունները թիրախային են ընտրվել։ Ոլորտում լավ մասնագետների կարիք կա։ ՆԱԻՐԻՆ այսպիսով ցույց է տալիս իր հոգածությունը, նպաստում ապահովագրական ոլորտը որակյալ կադրերով համալրելու գործին։

НАИРИ в этом году запустила беспрецедентную, долгосрочную программу, внеся свой вклад в развитие сферы образования. Впервые в Армении страховая компании устанавливает специальные стипендии, полностью покрывающие стоимость обучения за четыре года по ряду специальностей в различных вузах страны. Первый меморандум уже подписан с Ереванским государственным университетом. Партнером инициативы является образовательная программа «Кориз».
Трехсторонний меморандум был подписан исполнительным директором «Наири Иншуранс» Мане Мартиросян, ректором ЕГУ Оганнесом Оганнисяном и директором образовательной программы «Кориз» Суреном Алояном. Согласно меморандуму, «Наири Иншуранс» оплатит стоимость обучения 2 участников, показавших наилучшие результаты на школьном онлайн конкурсе «Кориз» среди 11-классников и поступивших на факультет экономики и управления или на отделение «Актуарная и финансовая математика» факультета математики и механики ЕГУ. «Наири» также будет рассматривать дальнейшее трудоустройство студентов в компании, а также финансирование их последующего профессионального образования.
«Мы уверены, что будущее нашей страны в образовании. Будучи социально ответственной компанией, считаем это нашим вкладом в общее дело», – в своей речи отметила исполнительный директор «Наири» Мане Мартиросян.
Эти специальности были выбраны целенаправленно. В нашей области есть потребность в хороших специалистах. «Наири» таким образом выражает свою заботу, способствует пополнению сферы страхования качественными кадрами.