Ի դեպ, իսկ գիտե՞ք, թե ինչու՞ է համաժողովն անցկացվում հենց Մոնակոյում։
Համաժողովի հիմնադիրները Մոնտե Կառլոն պատահական չեն ընտրել։ Նախ այն, այսպես ասած, չեզոք վայր է, որը մինչև վերջերս չի ունեցել որևէ ապահովագրական ընկերություն:
Երկրորդ պատճառն այն է, որ Մոնակոյի Իշխանապետությունում ոչ միայն բազմաթիվ բարձրակարգ հյուրանոցներ կան բարձրաստիճան հյուրերի, աշխարհի խոշորագույն ընկերությունների ներկայացուցիչների համար, այլև տարածքն էլ փոքր է, ինչը դյուրացնում է տեղաշարժը համաժողովի օրերին։
Վերջապես, Մոնակոն մոլորակի ամենաապահով վայրերից մեկն է:
Սեպտեմբերի 7-11-ը Մոնակոյի Իշխանապետությունում՝ Մոնտե Կառլոյում անցկացվեց ամենամյա Rendez-Vous de Septembre 66-րդ համաժողովը։
Ապահովագրական աշխարհի խոշորագույն միջոցառմանը մասնակցում էր նաև ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԸ։ Ընկերությունը համաժողովում ներկայացնում էր գործադիր տնօրեն Մանե Մարտիրոսյանը։
Rendez-Vous de Septembre-ն անցկացվում է 1957թ. սկսած։ Ամեն տարի այն մեկտեղում է ապահովագրողներին, վերաապահովագրողներին, ինչպես նաև բրոքերներին ու ռիսկերի կառավարիչներին փորձի փոխանակման, փոխշահավետ քննարկումների և կապերի հաստատման համար։ Հեղինակավոր միջոցառմանը մասնակցում են նաև իրավաբաններ, ֆինանսական խորհրդատուներ, ոլորտը լուսաբանող լրագրողներ։
Տարեցտարի համաժողովն ավելի մեծ հաջողություն է գրանցում։ Եթե տարիներ առաջ այն ուներ շուրջ 500 մասնակիցներ 27 երկրներից, ապա այսօր արդեն կոնֆերանսն ունի մոտ 3000 մասնակից աշխարհի ավելի քան 8 տասնյակ երկրներից։
Ներկայացվածությամբ առաջատարն են Մեծ Բրիտանիան, Ֆրանսիան, ԱՄՆ-ը, Շվեյցարիան և Գերմանիան։
Որպես ամենամեծ մասնագիտական համաժողով՝ այն մասնակիցներին հնարավորություն է տալիս քննարկել առկա հիմնական խնդիրները, մարտահրավերները, շուկայի փոփոխություններն ու հեռանկարները:
Համաժողովի օրերին ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԻ գործադիր տնօրենը մի շարք կարևոր հանդիպումներ ունեցավ աշխարհի խոշորագույն ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։ Սա ոչ միայն արժեքավոր կապեր հաստատելու, այլև փորձի փոխանակման, նորարար գործիքներին ծանոթանալու կարևոր հարթակ է։

By the way, do you know why the conference is being held in Monaco?
The founders of the conference did not choose Monte Carlo by chance. The reason is the location- it is a neutral one, e.i. until recent years it did not have any insurance companies.
The second reason is that the Principality of Monaco not only has many high-class hotels for high-ranking guests, and representatives of the world's largest companies, but also the area is small, which makes it easier to move around during the conference.
Finally, Monaco is one of the safest places on the planet.
The 66th Rendez-Vous de Septembre (RVS) was held from 7 to 11 September 2024 in Monte Carlo, Monaco.
NAIRI INSURANCE also participated in the biggest insurance event in the world. Executive Director Mane Martirosyan represented the company at the conference.
Rendez-Vous de Septembre has been held since 1957. Every year it brings together insurers, reinsurers, brokers and risk managers for experience exchange mutually beneficial discussions and establishment of contacts.
Lawyers, financial advisors, and journalists also participate in the prestigious event.
Annually, the conference results are getting better and promising.
While comparing the previous year’s results (500 participants from 27 countries) with the current year then we can see the huge difference as today there have been registered
about 3000 participants from more than 80 countries of the world. Most participants are from Great Britain, France, the USA, Switzerland and Germany.
As the largest professional conference, it allows participants to discuss the main issues, challenges, market changes and prospects.
During the conference, the executive director of NAIRI INSURANCE had several important meetings with the representatives of the world's largest companies. This platform is not only useful for establishing valuable contacts but also for sharing experiences and getting to know innovative tools.