Ի դեպ, իսկ գիտե՞ք, թե ինչու՞ է համաժողովն անցկացվում հենց Մոնակոյում։
Համաժողովի հիմնադիրները Մոնտե Կառլոն պատահական չեն ընտրել։ Նախ այն, այսպես ասած, չեզոք վայր է, որը մինչև վերջերս չի ունեցել որևէ ապահովագրական ընկերություն:
Երկրորդ պատճառն այն է, որ Մոնակոյի Իշխանապետությունում ոչ միայն բազմաթիվ բարձրակարգ հյուրանոցներ կան բարձրաստիճան հյուրերի, աշխարհի խոշորագույն ընկերությունների ներկայացուցիչների համար, այլև տարածքն էլ փոքր է, ինչը դյուրացնում է տեղաշարժը համաժողովի օրերին։
Վերջապես, Մոնակոն մոլորակի ամենաապահով վայրերից մեկն է:
Սեպտեմբերի 7-11-ը Մոնակոյի Իշխանապետությունում՝ Մոնտե Կառլոյում անցկացվեց ամենամյա Rendez-Vous de Septembre 66-րդ համաժողովը։
Ապահովագրական աշխարհի խոշորագույն միջոցառմանը մասնակցում էր նաև ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԸ։ Ընկերությունը համաժողովում ներկայացնում էր գործադիր տնօրեն Մանե Մարտիրոսյանը։
Rendez-Vous de Septembre-ն անցկացվում է 1957թ. սկսած։ Ամեն տարի այն մեկտեղում է ապահովագրողներին, վերաապահովագրողներին, ինչպես նաև բրոքերներին ու ռիսկերի կառավարիչներին փորձի փոխանակման, փոխշահավետ քննարկումների և կապերի հաստատման համար։ Հեղինակավոր միջոցառմանը մասնակցում են նաև իրավաբաններ, ֆինանսական խորհրդատուներ, ոլորտը լուսաբանող լրագրողներ։
Տարեցտարի համաժողովն ավելի մեծ հաջողություն է գրանցում։ Եթե տարիներ առաջ այն ուներ շուրջ 500 մասնակիցներ 27 երկրներից, ապա այսօր արդեն կոնֆերանսն ունի մոտ 3000 մասնակից աշխարհի ավելի քան 8 տասնյակ երկրներից։
Ներկայացվածությամբ առաջատարն են Մեծ Բրիտանիան, Ֆրանսիան, ԱՄՆ-ը, Շվեյցարիան և Գերմանիան։
Որպես ամենամեծ մասնագիտական համաժողով՝ այն մասնակիցներին հնարավորություն է տալիս քննարկել առկա հիմնական խնդիրները, մարտահրավերները, շուկայի փոփոխություններն ու հեռանկարները:
Համաժողովի օրերին ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԻ գործադիր տնօրենը մի շարք կարևոր հանդիպումներ ունեցավ աշխարհի խոշորագույն ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։ Սա ոչ միայն արժեքավոր կապեր հաստատելու, այլև փորձի փոխանակման, նորարար գործիքներին ծանոթանալու կարևոր հարթակ է։

Кстати, а вы знаете, почему конференция проводится в Монако?
Учредители конференции не случайно выбрали Монте-Карло. Во-первых, это, так сказать, нейтральная территория, на которой вплоть до последнего времени не было какой-либо страховой компании.
Вторая причина в том, что в Княжестве Монако есть не только много отелей премиум класса для высокопоставленных гостей, представителей крупнейших в мире компаний, но и сама территория страны не большая, что упрощает передвижение в дни конференции.
И в конце, концов, Монако – одно из самых безопасных мест на земле.
7-11 сентября в Княжестве Монако, в Монте-Карло, была проведена 66-ая по счету конференция Rendez-Vous de Septembre.
На крупнейшем мероприятии страхового мира приняла участие также компания НАИРИ ИНШУРАНС. Компанию на конференции представила исполнительный директор Мане Мартиросян.
Rendez-Vous de Septembre проводится начиная с 1957 года, ежегодно собирая у себя страховщиков, перестраховщиков, а также брокеров и управляющих рисками для обмена опытом, взаимовыгодных обсуждений и установления связей. На авторитетном мероприятии участвуют также юристы, финансовые консультанты, журналисты, освещающие отрасль.
С каждым годом конференция проходит с более успешно: если в прошлые годы участвовало порядка 500 участников из 27 стран, то в этом году на конференции уже было 3000 участников из более 80 стран.
По количеству представленных компаний лидируют Великобритания, Франция, США, Швейцария и Германия.
Будучи самой большой профессиональной конференцией, Rendez-Vous de Septembre дает возможность участникам обсуждать основные проблемы, вызовы отрасли, изменения на рынке и перспективы.
В дни конференции исполнительный директор НАИРИ ИНШУРАНС провела ряд важных встреч с представителями самых крупных в мире компаний. Это ни только платформа для установления ценных связей, но и для обмена опытом, ознакомления с инновационными инструментами.