AI-ի կիրառումը բիզնեսում օգնում է խնայել ժամանակ, ռեսուրս, միաժամանակ հավաքագրել և մշակել մեծ ծավալի տվյալներ, որոնք էլ կարևոր են վերլուծությունների, ապահովագրական ռիսկերի հաշվարկների, ծառայությունների որակի բարելավման համար։
«Մենք վստահ ենք, որ լավ առաջնորդ լինելու համար պետք է մշտապես ձեռքը պահել փոփոխությունների զարկերակին, աշխարհի լավագույն փորձը սովորել ու տեղայնացնել՝ ժամանակից հետ չմնալու համար։ Միաժամանակ, Նաիրին այն ընկերությունն է, որը երբեք հնարավորությունը բաց չի թողնում սովորելու, կրթվելու, հմտությունները կատարելագործելու համար։ Այս ամենի համատեքստում է, որ մենք այս տարի ևս համաժողովի կողքին կանգնեցինք»,- հավելում է Մանե Մարտիրոսյանը։
Այս տարի համաժողովի շրջանակներում ելույթ ունեցան համաշխարհային ճանաչում ունեցող խոսնակներ 4 երկրներից՝ Դանիայից, Միացյալ Թագավորությունից, ԱՄՆ-ից և Եգիպտոսից։ Խոսնակները կիսվեցին ժամանակակից առաջնորդությանը և արհեստական բանակականությանը վերաբերող իրենց մոտեցումներով, գործիքներով և նորարարական գաղափարներով։ Այս տարի հիմնական քննարկման թեման մարդու ուղեղի և արհեստական բանականության զարգացման համատեքստում առաջնորդության նոր բանաձևերի որոնումն էր և դրանց արդյունավետ օգտագործումը։
Համաժողովին հաջորդող օրը նաև ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ-ի ղեկավար թիմը մասնակցեց «Մարդու առավելությունը արհեստական բանականության ժամանակներում» թեմայով սեմինարին։
Խոսնակ Ահմեդ Ադելը հյուրընկալվեց ընկերությունում և ներկայացրեց, թե ինչպես մարդկային ներուժը կարող է գերազանցել AI-ի հնարավորություններին, և որն է մեր առանցքային դերը ապագա հաջողությունների համար:
Բիզնեսն ուժեղացնելու և զարգացնելու համար ռազմավարական նշանակություն ունի առաջնորդների կրթությունը։ Բազմակողմանի զարգացած, ժամանակակից աշխարհի նորություններին և նորարարական գործիքներին տիրապետող, գիտելիքներն ու հմտությունները մշտապես զարգացնող ղեկավարները կարող են ընկերությունն առաջնորդել դեպի կայուն զարգացում։ Այս համոզմունքով ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԸ հանդես է գալիս որպես «Առաջնորդության գիտությունը»խորագրով 12-րդ տարածաշրջանային ՄՌ համաժողովի գլխավոր գործընկեր։ Այն անցկացվեց հոկտեմբերի 4-ին՝ Սարդարապատում։ Համաժողովն ամեն տարի կազմակերպվում է Cascade People & Business ընկերությունը Հայաստանի մարդկային ռեսուրսների ասոցիացիայի աջակցությամբ։
Համաժողովի գլխավոր գործընկեր ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԸ, լինելով ոլորտի ամենահնաբնակ ընկերությունը, ձգտում է առաջնորդող լինել նորարար և թվային լուծումների կիրառման և ներդրման հարցում։
«Մենք արդեն տևական ժամանակ է՝ փորձարկում ենք արհեստական բանականության հնարավորությունները մեր բիզնեսում՝ սպասարկման, պատահարի ժամանակ մեքենային պատճառված վնասի գնահատման, փոխհատուցման տրամադրման գործընթացներում։ Առանձնահատուկ տեղ ենք հատկացնում AI-ի հնարավորությունների օգտագործմանն առողջության ապահովագրությանը վերաբերող գործընթացներում։ Օրինակ, արհեստական բանականության վրա հիմնված չաթ-բոտերն արագ բացահայտել մեր հաճախորդներին հուզող առողջական խնդիրները, նրանց համապատասխան ծառայությունների առաջարկներ ներկայացնել՝ իրենց ապահովագրական փաթեթին համապատասխան: ՃՏՊ-ի դեպքում էլ AI-ը հնարավորություն է տալիս գնահատել ավտոմեքենային պատճառված վնասն՝ առանց ապահովագրության մասնագետի միջամտության»,- նշում է ՆԱԻՐԻ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍԻ գործադիր տնօրեն Մանե Մարտիրոսյանը։

The use of AI in business helps to save time and resources, and at the same time collect and process a huge amount of data, which is significant for analysis, insurance risk calculations, and for improving the quality of the services.
"We believe that to be a good leader, one must always keep one's hand on the pulse of changes, learn and localize the world's best practices in order not to fall behind the times. At the same time, Nairi is a company that never misses an opportunity to learn, educate, and improve skills. Following the above-mentioned priorities of our company we stood next to the conference again this year," adds Mane Martirosyan.
This year, world-renowned speakers from 4 countries - Denmark, the United Kingdom, the United States, and Egypt - delivered speeches within the framework of the conference. Speakers shared their approaches, tools and innovative ideas for modern leadership and artificial intelligence. This year, the main topic of discussion was the search for new leadership formulas and their effective use in the context of the development of the human brain and artificial intelligence.
On the day following the conference, the management team of NAIRI INSURANCE also participated in the seminar on “The Human Advantage in the AI Times”
Speaker Ahmed Adel was hosted by Nairi Insurance and presented how human potential can surpass AI capabilities and what our key role could be for future success.
Leadership education is of strategic importance in strengthening and developing a business. Managers who are multifaceted, know the news and innovative tools of the modern world, and constantly develop their knowledge and skills can lead the company to sustainable development.
With this belief, NAIRI INSURANCE is the main partner of the 12th regional HR conference with the theme “The Science of Leadership”. It was held on October 4 in Sardarapat. The conference is being annually organized by the Cascade People & Business company with the support of the Armenian HR Association.
NAIRI INSURANCE, the main partner of the conference, being the oldest company in the sector, strives to be a leader in the application and implementation of innovative and digital solutions.
"We have been testing the possibilities of artificial intelligence in our business for a long time, in the processes of service, damage assessment and compensation. The use of AI capabilities is one of the main interests of our company in processes related to health insurance. For example, AI-based chatbots can quickly identify the health problems of our customers, and offer them appropriate services following their insurance package. Even in the case of an accident, AI makes it possible to assess the damage caused to the car without the intervention of an insurance specialist," noted Mane Martirosyan, the executive director of NAIRI INSURANCE.