ՆԱԻՐԻՆ կարևորում է հիվանդությունների կանխարգելումն ու վաղ հայտնաբերումը։
Դեկտեմբերի 17-ին կոնֆերանսի շրջանակում Նաիրի Ինշուրանսի Անձնական հայտերի ապահովագրության դեպարտամենտի ղեկավար Աղավնի Դիլանյանը ներկայացրեց կանխարգելիչ բուժզննումների փաթեթներից երկուսը։
Medical Check-up-ը և Best Women-ը մշակվել են ընկերության սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում՝ նպատակ ունենալով խթանել մեր քաղաքացիներին տարեկան բուժզննումներ անցնել, ապրել առողջ և երջանիկ։ Այս երկու ծրագրերը հնարավորություն են տալիս տարեկան փոքր գումար ծախսելով կանխարգելիչ համալիր լաբորատոր և գործիքային հետազոտություններ անցնել, որոնք թույլ են տալիս հայտնաբերել տարածված մի շարք հիվանդություններ վաղ փուլում։ Աղավնի Դիլանյանը նաև վիճակագրական որոշ տվյալներ ներկայացրեց, ըստ որոնց ՀՀ-ում ամենից շատ մահացության պատճառ են դառնում սրտանոթային և օնկոլոգիական հիվանդությունները։ Մեր կանխարգելիչ ծրագրերը կազմվել են՝ հաշվի առնելով նաև երկրի վիճակագրական տվյալները։
Նաիրին այնտեղ է, որտեղ կրթությունն է, նոր գիտելիք ձեռք բերելու, զարգանալու հնարավորությունը։ Դեկտեմբերի 15-17-ը Երևանի Կամերային երաժշտության տանն անցկացվեց Երիտասարդ բժիշկների հայկական ասոցիացիայի կազմակերպած «Կնոջ և տղամարդու առողջություն» խորագրով եռօրյա կոնֆերանսը։
Նաիրի Ինշուրանսը կոնֆերանսի գործընկերն էր։ Կոնֆերանսին մասնակցում էին մոտ 300 տարբեր նեղ մասնագիտացումներ ունեցող բժիշկներ։ Մասնակիցների թվում էր նաև ՆԱԻՐԻԻ բժիշկների թիմը՝ ոլորտի նորություններին ծանոթանալու, փորձի փոխանակման նպատակով։

NAIRI emphasizes the prevention and early detection of diseases.
On December 17, within the framework of the conference, Aghavni Dilanyan, head of the personal claims insurance department of Nairi Insurance, presented two of the preventive medical examination packages.
“Medical Check-up” and “Best Women” were developed within the framework of the company's social responsibility, aiming to encourage our citizens to undergo annual medical examinations, to live healthy and happy lives. These two programs provide an opportunity to spend a small amount of money annually to undergo complex preventive laboratory and instrumental examinations, which gives the possibility to detect several common diseases at an early stage. Aghavni Dilanyan also presented some statistical data, according to which cardiovascular and oncological diseases cause the most deaths in RA. Our preventive programs are designed taking into account the statistical data of the country.
Nairi always stands next to education, closer to the opportunity of acquiring new knowledge and development. On December 15-17, a three-day conference "Women's and Men's Health" was held at the House of Chamber Music in Yerevan organized by the Armenian Association of Young Doctors.
Nairi Insurance was the partner of the conference. About 300 doctors with different narrow specializations participated in the conference. The team of NAIRI doctors was also among the participants, to get acquainted with the news of the field and for experience exchange.