Շարունակելով սատարել կրթությանը․ ՆԱԻՐԻՆ՝ բժշկական կոնֆերանսի գործընկեր
Նաիրին այնտեղ է, որտեղ կրթությունն է, նոր գիտելիք ձեռք բերելու, զարգանալու հնարավորությունը։ Դեկտեմբերի 15-17-ը Երևանի Կամերային երաժշտության տանն անցկացվեց Երիտասարդ բժիշկների հայկական ասոցիացիայի կազմակերպած «Կնոջ և տղամարդու առողջություն» խորագրով եռօրյա կոնֆերանսը։
Նաիրի Ինշուրանսը կոնֆերանսի գործընկերն էր։ Կոնֆերանսին մասնակցում էին մոտ 300 տարբեր նեղ մասնագիտացումներ ունեցող բժիշկներ։ Մասնակիցների թվում էր նաև ՆԱԻՐԻԻ բժիշկների թիմը՝ ոլորտի նորություններին ծանոթանալու, փորձի փոխանակման նպատակով։
ՆԱԻՐԻՆ կարևորում է հիվանդությունների կանխարգելումն ու վաղ հայտնաբերումը։
Դեկտեմբերի 17-ին կոնֆերանսի շրջանակում Նաիրի Ինշուրանսի Անձնական հայտերի ապահովագրության դեպարտամենտի ղեկավար Աղավնի Դիլանյանը ներկայացրեց կանխարգելիչ բուժզննումների փաթեթներից երկուսը։
Medical Check-up-ը և Best Women-ը մշակվել են ընկերության սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում՝ նպատակ ունենալով խթանել մեր քաղաքացիներին տարեկան բուժզննումներ անցնել, ապրել առողջ և երջանիկ։ Այս երկու ծրագրերը հնարավորություն են տալիս տարեկան փոքր գումար ծախսելով կանխարգելիչ համալիր լաբորատոր և գործիքային հետազոտություններ անցնել, որոնք թույլ են տալիս հայտնաբերել տարածված մի շարք հիվանդություններ վաղ փուլում։ Աղավնի Դիլանյանը նաև վիճակագրական որոշ տվյալներ ներկայացրեց, ըստ որոնց ՀՀ-ում ամենից շատ մահացության պատճառ են դառնում սրտանոթային և օնկոլոգիական հիվանդությունները։ Մեր կանխարգելիչ ծրագրերը կազմվել են՝ հաշվի առնելով նաև երկրի վիճակագրական տվյալները։

НАИРИ придает важность профилактике и выявлению болезней на ранней стадии.
17-го декабря в рамках конференции руководитель Департамента по урегулированию заявлений физических лиц на получение страховой выплаты Агавни Диланян представила два пакета на профилактическое медицинское обследование.
Medical Check-up и Best Women были разработаны в камках социальной ответственности компании с целью поощрения наших граждан проходить ежегодный медицинский осмотр, вести здоровый образ жизни и, как результат, быть счастливыми. Эти две программы дают возможность ежегодно проходить профилактические лабораторные и инструментальные обследования, тратя при этом не большие деньги, и выявлять самые распространенные заболевания на ранней стадии. Агавни Диланян также представила ряд статистических данных, согласно которым в РА причинами смерти чаще всего становятся сердечно-сосудистые и онкологические заболевания. Наши профилактические программы были составлены с учетом также статистических данных страны.
«Наири» всегда там, где образовательные проекты, возможность приобретать новые знания, развиваться. 15-17-го декабря в Ереванском доме камерной музыки была проведена трехдневная конференция «Здоровье женщины и мужчины». Компания «Наири Иншуранс» выступила в качестве партнера конференции. На конференции приняли участие порядка 300 узкопрофильных врачей. Участвовала также команда врачей компания «Наири Иншуранс», не упуская возможности ознакомиться с нюансами отрасли и обменяться опытом.