Վերջին տարիներին մարդկային ռեսուրսների կառավարումն ամենապահանջված մասնագիտություններից է դարձել։ Ընկերության հաջողության հիմքում թիմն է, ու հենց ՄՌԿ-ների պրոֆեսիոնալ աշխատանքից է հաճախ կախված, թե որքան առողջ և ամուր թիմ կձևավորվի ընկերությունում։ Այս տարի Նաիրի Ինշուրանսը և Հայաստանի ՄՌ ասոցիացիան որոշեցին համատեղ միջոցառում կազմակերպել ՄՌ մասնագետների համար։ Մեր հրավերին ավելի քան 500 ՄՌԿ-ներ արձագանքեցին՝ հայաստանյան տարբեր ընկերություններից։
«Եթե 15 տարի առաջ ինձ ինչ-որ մեկն ասեր, որ մենք նշելու ենք Մարդկային ռեսուրսների կառավարիչի օրը և 500 հոգի ներկա է լինելու, կասեի, որ ինքը խենթացել է, որովհետև 15 տարի առաջ մենք 10 հոգի էինք»,- իր խոսքում նշեց Հայաստանի ՄՌ Ասոցիացիայի նախագահ Արփի Կարապետյանը։
Նաիրի Ինշուրանսը շատ է կարևորում HR մասնագետների դերը, մեր ընկերության հաջողված օրինակով գիտենք լավ, պրոֆեսիոնալ HR մենեջերն ինչքան մեծ ձեռքբերում է։ Այդ գիտակցումով է, որ Նաիրին որոշեց այս կարևոր օրն HR համայնքի կողքին լինել։
«Մենք այն ընկերությունն ենք, որ շատ լավ հաականում ենք՝ հաջողակ բիզնեսի հիմքում թիմն է, իսկ թիմը ճիշտ ու գրագետ կառավարելու հմտությունը ձերն է։ Առանց ձեզ հաջողակ բիզնեսի մասին խոսք լինել չի կարող»,- իր ողջույնի խոսքում նշեց Նաիրի Ինշուրանսի գործադիր տնօրեն Մանե Մարտիրոսյանը։
«Վերջին շրջանում HR մասնագետների դերն ավելի ու ավելի է կարևորվում, կարծում եմ՝ սա պատահական չէ՝ դա յուրաքանչյուրիդ աշխատանքի արդյունքն է։ Յուրաքանչյուրդ ձեր ընկերությունում ստեղծում եք արժեք, և հանրագումարով փոխվում է վերաբերմունքը համայնքի և մեր աշխատանքի նկատմամբ»,- ասաց Նաիրի Ինշուրանսի ՄՌԿ Մանե Բաբասյանը։
Երեկոն անցավ հրաշալի մթնոլորտում՝ նոր ծանոթություններ, արդյունավետ քննարկումներ և, իհարկե, լավ երաժշտություն ու նվերներ՝ ամեն բան էներգիայով և մտքերով լիցքավորվելու ու թարմ ուժերով աշխատանքին վերադառնալու համար։

In recent years, human resource management has become one of the most demanded professions. The pillar of the company's success is the team, and it often depends on the professional work of HR professionals as they can form a healthy and strong team. This year, Nairi Insurance and the Armenian HR Association decided to organize a joint event for HR professionals. More than 500 HRMs from different Armenian companies responded to our invitation.
"If 15 years ago someone had told me that we would celebrate the Human Resources Manager's Day and 500 people would be present, I would have said that he was crazy, because 15 years ago there were 10 of us," mentioned Arpi Karapetyan, Founder & Chairman of Armenian HR Association
Nairi Insurance pays great importance to the role of HR specialists, we know from the successful example of our company what a great achievement it is to have a good, professional HR manager. It is with this realization that Nairi decided to be with the HR community on this very important day also.
"Our company knows: the basis of having a successful business is having a good team, and the ability to properly and competently manage the team is yours. Without you it would be impossible to create a successful business," in her welcoming speech has mentioned Mane Martirosyan, the executive director of Nairi Insurance.
"Recently, the role of HR specialists is becoming more and more significant. I think this is not accidental, it is the result of each of your individual and team work. Each of you creates value in your company, and the attitude towards the community and our work changes entirely," noted Mane Babasyan, head of HRM of Nairi Insurance.
The atmosphere of the evening was really great: new acquaintances, productive discussions and, of course, good music and gifts: everything to be recharged and return to work with fresh energy and mind.