Վերջին տարիներին մարդկային ռեսուրսների կառավարումն ամենապահանջված մասնագիտություններից է դարձել։ Ընկերության հաջողության հիմքում թիմն է, ու հենց ՄՌԿ-ների պրոֆեսիոնալ աշխատանքից է հաճախ կախված, թե որքան առողջ և ամուր թիմ կձևավորվի ընկերությունում։ Այս տարի Նաիրի Ինշուրանսը և Հայաստանի ՄՌ ասոցիացիան որոշեցին համատեղ միջոցառում կազմակերպել ՄՌ մասնագետների համար։ Մեր հրավերին ավելի քան 500 ՄՌԿ-ներ արձագանքեցին՝ հայաստանյան տարբեր ընկերություններից։
«Եթե 15 տարի առաջ ինձ ինչ-որ մեկն ասեր, որ մենք նշելու ենք Մարդկային ռեսուրսների կառավարիչի օրը և 500 հոգի ներկա է լինելու, կասեի, որ ինքը խենթացել է, որովհետև 15 տարի առաջ մենք 10 հոգի էինք»,- իր խոսքում նշեց Հայաստանի ՄՌ Ասոցիացիայի նախագահ Արփի Կարապետյանը։
Նաիրի Ինշուրանսը շատ է կարևորում HR մասնագետների դերը, մեր ընկերության հաջողված օրինակով գիտենք լավ, պրոֆեսիոնալ HR մենեջերն ինչքան մեծ ձեռքբերում է։ Այդ գիտակցումով է, որ Նաիրին որոշեց այս կարևոր օրն HR համայնքի կողքին լինել։
«Մենք այն ընկերությունն ենք, որ շատ լավ հաականում ենք՝ հաջողակ բիզնեսի հիմքում թիմն է, իսկ թիմը ճիշտ ու գրագետ կառավարելու հմտությունը ձերն է։ Առանց ձեզ հաջողակ բիզնեսի մասին խոսք լինել չի կարող»,- իր ողջույնի խոսքում նշեց Նաիրի Ինշուրանսի գործադիր տնօրեն Մանե Մարտիրոսյանը։
«Վերջին շրջանում HR մասնագետների դերն ավելի ու ավելի է կարևորվում, կարծում եմ՝ սա պատահական չէ՝ դա յուրաքանչյուրիդ աշխատանքի արդյունքն է։ Յուրաքանչյուրդ ձեր ընկերությունում ստեղծում եք արժեք, և հանրագումարով փոխվում է վերաբերմունքը համայնքի և մեր աշխատանքի նկատմամբ»,- ասաց Նաիրի Ինշուրանսի ՄՌԿ Մանե Բաբասյանը։
Երեկոն անցավ հրաշալի մթնոլորտում՝ նոր ծանոթություններ, արդյունավետ քննարկումներ և, իհարկե, լավ երաժշտություն ու նվերներ՝ ամեն բան էներգիայով և մտքերով լիցքավորվելու ու թարմ ուժերով աշխատանքին վերադառնալու համար։

За последние годы управление человеческими ресурсами стало одним из востребованных отраслей. В основе успеха любой компании лежит команда, и именно от профессиональной работы HR-специалистов часто зависит, насколько дружная и крепкая команда сформируется в компании. В этом году «Наири Иншуранс» и Армянская ассоциация человеческих ресурсов решили провести совместное мероприятие для HR-специалистов. На наше приглашение откликнулись более 500 специалистов по управлению персоналом из различных армянских компаний.
«Если бы 15 лет назад мне кто-то сказал, что мы будем отмечать День менеджера по управлению человеческими ресурсами и 500 человек примет участие, я бы сказала, что он с ума сошел, так как 15 лет назад нас было всего лишь 10 человек», – в своей речи отметила председатель Армянской ассоциация человеческих ресурсов Арпи Карапетян.
«Наири Иншуранс» придает большое значение роли HR-специалистов. Исходя из нашего успешного примера, мы знаем, насколько важным достижением может стать профессиональный HR-менеджер. С таким пониманием компания «Наири Иншуранс» решила провести этот день с HR-сообществом.
«Мы являемся компанией, осознающей, что в основе успешного бизнеса команда, а умение правильно и грамотно управлять командой является вашей прерогативой. Без вас не может быть и речи об успешности бизнеса», – в своей приветственной речи отметила исполнительный директор «Наири Иншуранс» Мане Мартиросян.
«В последнее время роли HR-специалистов придается все более и более важное значение. Думаю, это не случайно: в этом кроется результат работы каждого из вас. Каждый из вас в своей команде создает ценность, и в целом меняет отношение к сообществу и к нашей работе», – менеджер по управлению человеческими ресурсами «Наири Иншуранс» Мане Бабасян.
Вечер прошел в чудесной атмосфере: новые знакомства, плодотворные обсуждения, и, конечно же, хорошая музыка и подарки – все для того, чтобы зарядиться энергией и с новыми силами вернуться к работе.