Շրջակա միջավայրի պաշտպանությունը յուրաքանչյուրիս առաքելությունը պետք է լինի։ Հնարավոր չէ ունենալ ապահով միջավայր առանց առողջ ու ապահով շրջակա միջավայրի։ Վերջին տարիներին ամբողջ աշխարհում տարբեր ծրագրեր են իրականացվում՝ մոլորակի մաքրության համար։ Գլխավորներից մեկն աղբի տեսակավորումն ու վերամշակումն է։ Նաիրի Ինշուրանսը, որպես սոցիալական բարձր պատասխանատվություն ունեցող ընկերություն, ևս միացել է աղբի տեսակավորման համաշխարհային արշավին։ Երևանյան մեր երկու գրասենյակներում՝ գլխամասում և «Կենտրոն» մասնաճյուղում, տեսադրվել են տեսակավորող աղբամաններ՝ պլաստիկի և թղթի համար։ Տեսակավորված աղբը յուրաքանչյուր շաբաթ գրասենյակներից տեղափոխվելու է վերամշակման կայան։
Այս գործում մենք համագործակցում ենք «Այ Էս Էս Դի» հասարակական կազմակերպության հետ։
Նշենք, որ ընկերության աշխատակիցներին ներկայացվել է աղբի տեսակավորման կարևորությունը, նաև խորհուրդներ տրվել՝ ինչպես նետել աղբը տարայի մեջ, որ այն ավելի քիչ տեղ զբաղեցնի։
Հուսով ենք՝ մեր օրինակը վարակիչ կդառնա ոչ միայն տարբեր կազմակերպությունների, այլև գրասենյակներ այցելող մեր հաճախորդների համար։

Охрана окружающей среды должна стать миссией каждого из нас. Невозможно иметь безопасную среду, без здоровой и безопасной атмосферы. В последние годы по всему миру осуществляются различные программы по охране окружающей среды. Самым важным шагом на этом пути является сортировка мусора и его переработка. «Наири Иншуранс», как компания с высокой социальной ответственностью, также присоединилась к всемирной кампании по сортировке мусора. В наших двух ереванских офисах: в головном и филиале «Центр», были установлены контейнеры для раздельного сбора пластика и бумаги. Отсортированный мусор каждую неделю перевозится в специальную перерабатывающую станцию.
В этом вопросе мы сотрудничаем с общественной организацией «Ай Эс Эс Ди».
Отметим, что сотрудникам компании была представлена тема о важности раздельного сбора мусора, также были даны советы о том, как необходимо помещать мусор в контейнере, чтобы он занимал мало места.
Надеемся, что наш пример станет заразительным не только для различных организаций, но и для наших клиентов, посещающих наши офисы.