Տարատեսակ առողջական խնդիրները, դժբախտ պատահարների հետևանքով առաջացող մեծ ու փոքր վնասվածքները մշտապես հարված են հասցնում նաև ընտանիքի բյուջեին։ Հատկապես այն դեպքերում, երբ ծախսերը հաշվարկված և նախապես ծրագրված են, չնախատեսված կարիքներն ընտանիքի համար բեռ են դառնում։ Դրա համար էլ Նաիրի Ինշուրանսը մտածել ու մշակել է դժբախտ պատահարներից ապահովագրության փաթեթ՝ ամբողջ ընտանիքի համար։
Ապահովագրություն ամբողջ ընտանիքի համար․․․ Երևի այս բառակապակցությունը լսելիս առաջին բանը, որ մտքներովդ անցավ, աստղաբաշխական գինն է։ Այո, նման փաթեթը կարող էր կլորիկ գումար արժենալ, առավել ևս, երբ հնարավորություն է ընձեռվում դժբախտ պատահարներից ապահովագրել ընտանիքի մինչև 5 անդամի։ Քանի որ Նաիրին աշխատանքի հիմնաքարերից մեկը համարում է սոցիալական պատասխանատվությունը, պարբերաբար մշակվում և ներմուծվում են ապահովագրական այնպիսի ծրագրեր, որոնց գերնպատակը ոչ թե շահույթն է, այլ առողջությունն ու ապահովությունը։ Այս տրամաբանությամբ է մշակվել նաև Family Insurance-ը։
Հիմա պատկերացրեք, որ կարող եք ապահովագրել ձեր սիրելի ընտանիքին՝ տարեկան վճարելով ընդամենը 5000 դրամ։ Այո, ճիշտ եք կարդացել։ Family Insurance ծրագրի շրջանակում ապահովագրական փաթեթների 3 տարբերակներ կան, այսպես ասած, ամենափոքր ծավալի փաթեթի ապահովագրավճարը 5000 դրամ է, ապահովագրական ծածկույթը՝ 500․000 դրամ։ Կան երկու այլ տարբերակներ էլ՝ մի դեպքում ապահովագրավճարը 8000 դրամ (ապահովագրական ծածկույթ՝ 1 մլն․ դրամ), մյուս դեպքում էլ ապահովագրավճարը 12․000 դրամ է (ապահովագրական ծածկույթ՝ 2 մլն․ դրամ)։
Եթե ընտանիքը մեծ է, անդամներն էլ՝ 5-ից շատ, ուրեմն կարելի է փաթեթում նրանց էլ ներառել՝ յուրաքանչյուրի համար հավելյալ վճարելով համապատասխանաբար 1000, 1500 և 2000 դրամ։
Եվ այսպես, ինչի՞ց է ապահովագրում այս ծրագիրն, ու ինչու՞ է այն պետք․
- մարմնական վնասվածքներ՝ դժբախտ պատահարի հետևանքով,
- հանկարծակի սուր թունավորում,
- հաշմանդամության կարգավիճակի ձեռքբերում՝ դժբախտ պատահարի հետևանքով,
- մահ՝ դժբախտ պատահարի հետևանքով, այդ թվում՝
- շնչահեղձումից` շնչուղիներ օտար մարմին ընկնելուց,
- ջրահեղձումից,
- անաֆիլակտիկ շոկից,
- մարմնի գերսառեցումից:
Անշուշտ, առաջարկում ենք ծրագրում ներառված վատագույն ռիսկերն անտեսել, այդ մասին չմտածել, բայց․․․ Պատկերացնենք, փողոցում մերկասառույց է, անզգուշաբար ընկնում եք, ու ասենք, կոտրում ձեռքը կամ մատները։ Բնականաբար, այստեղ գումար ծախսելու կարիք է լինում։ Այս դեպքում է, որ Family Insurance-ն օգնության է գալիս։

Различные проблемы со здоровьем, большие и маленькие травмы, возникающие в следствие несчастных случаев, наносят удар по семейному бюджету. Непредусмотренные расходы становятся непосильной ношей для семьи в особенности в тех случаях, когда бюджет заранее просчитан и спланирован. Для этого компания «Наири Иншуранс» продумала и разработала пакет страхования от несчастных случаев для всей семьи.
Страхование для всей семьи… Наверно, когда вы слышите такое словосочетание, первое что приходит на ум, космические цены. Да, подобный пакет мог бы обойтись вам в кругленькую сумму, тем более если предоставляется возможность застраховать от несчастных случаев до 5 членов семьи. Но так как основополагающим в работе «Наири» является социальная ответственность, нами периодически разрабатываются и внедряются страховые программы, самой важной целью которых является не прибыль, а здоровье и безопасность граждан. По этой логике и была разработана программа Family Insurance.
А теперь представьте, что можете застраховать вашу любимую семью, ежегодно выплачивая 5000 драмов. Да, да, вам не показалось, вы правильно прочитали! В рамках программы Family Insurance есть 3 вида страховых пакетов. Страховая премия так называемого самого маленького пакета составляет 5000 драмов, а страховое покрытие – 500.000 драмов. Есть еще два вида: в одном случае страховая премия составляет 8000 драмов, а страховое покрытие – 1 млн драмов, а в другом случае страховая премия – 12.000 драмов, страховое покрытие – 2 млн драмов.
Если семья большая и количество членов семьи больше 5, можно остальных тоже включить в пакет, для каждого дополнительно выплачивая 1000, 1500 и 2000 драмов соответственно.
И так, зачем нужна данная программа и от чего она страхует?
- телесные повреждения вследствие несчастного случая
- острое пищевое отравление
- установление инвалидности вследствие нечастного случая
- смерть вследствие несчастного случая, в том числе
- удушье из-за проникновения инородного тела в дыхательные пути
- утопление
- анафилактический шок
- переохлаждение организма
Конечно, лучше не думать о наихудших рисках, включенных в программу, проигнорировать их, но… И еще представьте, на улице гололед, случайно падаете и ломаете себе руку или пальцы. Естественно, здесь опять возникает необходимость дополнительно потратить деньги. В этом случае Family Insurance приходит вам на помощь.